PLATOLAR

Kale ilçesinde Karayayla. Çameli Yaylası, Merkez ilçede Bağbaşı ve Uzunpınar Yaylaları, Tavas'ta Yorgan ve Saçman Yaylaları, Acıpayam'da Eseler yaylası, Buldan'ın Sazak dağı üzerinde Süleymanlı Yaylası, Çivril üzerinde Akdağ - Homa Yaylası, Çal ilçesi Beşparmak Dağı'nda Kuyucuk yaylası yerilir.

 • YUKARI ERİKLİ-AŞAĞI ERİKLİ YAYLASI
  Honaz ilcesine 10 km. uzaklıktadır. Yolu topraktır, konaklama ve altyapı tesisleri yoktur. Etrafı tamamen çam ağaçları ile kaplı geniş düz arazide, Denizli ilinin bütünü ve Honaz ilçesinden Pamukkale'ye kadar olan kısmi tamamen görünür. Kaynak suları vardır.
 • LÂLE BAĞLARI YAYLASI
  Honaz ilcesine 3 km. uzaklıktadır. Yolu topraktır. Konaklama ve alt yapı tesisleri yoktur. Etrafı kızılçam ormanları ile kaplıdır.
 • GÜNDOĞMUŞ YAYLASI
  Honaz ilcesine uzaklığı 5 km.dir olup,yolu topraktır. Konaklama ve alt yapı tesisleri yoktur. Çevresi çam ormanları ile kaplıdır.
 • SÜLEYMANLI YAYLASI
  Buldan ilcesine uzaklığı 8 km.dir. Yolu asfalttır. Konaklama ve alt yapı hizmetleri ile alış-veriş imkanları vardır. yayla geniş ve düz bir alandadır. İçi sazlıkla kaplı bir golü vardır. Çam ormanı ile çevrilidir.
 • TAŞDELEN YAYLASI
  Babadağ ilçesine uzaklığı 5 km.dir. Yolu stabilizedir. Konaklama ve alt yapı hizmeti yoktur. Yayla engebeli arazide olup, cam kestane, ceviz ve benzeri ağaçlarla kaplıdır. Kaynak suları çoktur. Manzarası çok güzeldir. Güvenli bir yerdir. yer yer turist çadırlarına rastlanır.
 • KEFE YAYLASI
  Serinhisar ilçesine uzaklığı 12 km.dir. Yolu asfalttır. Konaklama ve altyapı hizmetleri yapılmıştır. Suyu bol, çevresi ormanlarla kaplı, hafif engebeli bir yayladır. Yatağan Bıçak Festivali'nin bir bolumu burada yapılmaktadır.
 • TOPUKLU YAYLASI
  Beyağaç ilcesine 15 km. uzaklıktadır. Yolu stabilizedir. Konaklama ve altyapı tesisleri yoktur. Engebeli bir araziye sahiptir. Yaylanın 10 km. kuzeyinde 1903 m. yükseklikteki Kartal Golü çevresindeki 1200 yıllık "Anıt Ormanları" görülmeye değer yerler arasındadır.